عمل بینی بدون بی هوشی

آیا تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که چرا عمل بینی را به تعویق می‌اندازید؟ بسیاری از افراد به دلیل ترس از بی هوشی، از عمل بینی خود صرف‌نظر می‌کنند. برخی از افراد نیز به دلیل بیماری‌های خاص نمی‌توانند بیهوش شوند و در نتیجه باز هم با ظاهر نازیبای بینی خود کنار می‌آیند.

خبر خوب این است که عمل بینی بدون بیهوشی نیز امکان‌پذیر است. در این مطب قصد داریم از صفر تا صد هر آنچه که باید در مورد عمل بینی بدون تزریق بی هوشی بدانید را برای شما توضیح دهیم.

رفع معایب مختلف با عمل بینی بدون بیهوشی

اگر به جای بی‌هوش کردن بیمار از مواد بی‌حس‌کننده لیدوکائین و اپی‌نفرین در موضع بینی استفاده شود، به  آن رینوپلاستی گفته می‌شود. در این روش هیچ نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست و بیمار نیز هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.

مقدار بی‌حسی به اندازه‌ای است که پزشک می‌تواند عملیات تغییر شکل بینی را انجام دهد بدون آنکه بیمار دردی را حس کند. سه نوع بینی زیر را می‌توان با استفاده از این روش به طور کامل تغییر داد:

1- بینی با پره‌های بزرگ

اگر فاصله بین پره‌های بینی شما از فاصله میان دو چشم بیشتر باشد می‌توانید آن را با عمل زیبایی کوچک کرده و ظاهر خود را زیباتر کنید. عمل پره‌های بینی بدون تزریق بی هوشی امکان‌پذیر است.

2- رفع معایب نوک بینی

کسانی که نوک بینی آنها دچار افتادگی و فرورفتگی است می‌توانند با عمل نوک بینی بدون بی هوشی زیبایی را به چهره خود برگرداند. با استفاده از بی‌حسی می‌توان این معایب را برطرف کرد و حتی غضروف‌های این ناحیه از بینی را تقویت نمود. به این عمل اصطلاحاً تیپ پلاستی نیز گفته می‌شود که در آن تغییرات از داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود و هیچ برشی بر روی پوست صورت ایجاد نخواهد شد.

3- بینی‌های استخوانی یا گوشتی

گاهی برای شکل دادن به بینی افراد باید با استفاده از سوهان، غضروف یا استخوان اضافه را از بین برد. خوشبختانه عمل بینی استخوانی یا گوشتی نیز بدون نیاز به بی هوشی و فقط با بی‌حسی انجام خواهد شد. فقط باید عمل بینی بدون بی هوشی را زیر نظر یک پزشک متخصص و در کلینیکی معتبر انجام دهید.

رفع معایب مختلف با عمل بینی بدون بی هوشی
رفع معایب مختلف با عمل بینی بدون بی هوشی

مراحل انجام عمل بینی بدون تزریق بی هوشی

اگر بیمار با مراحل انجام عمل بینی بدون تزریق بی هوشی آشنا باشد دیگر استرس زیادی نخواهد داشت و می‌تواند با پزشک همکاری بیشتری داشته باشد. برای انجام این جراحی باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

 1. ابتدا پزشکی متبحر را برای انجام عمل بینی انتخاب نمایید.
 2. سپس برای تشخیص مشکل و معاینات اولیه به مطب پزشک مراجعه می‌کنیم. در جلسه اول پزشک، میزان مشکلات شما را بررسی کرده و به شما اعلام می‌کند که آیا می‌توانید عمل جراحی بینی بدون بی هوشی را انجام دهید یا خیر.
 3. آزمایشات قبل از انجام جراحی انجام می‌شود.
 4. در روز جراحی به جای تزریق داروی بی هوشی از بی‌حسی موضعی در ناحیه بینی استفاده خواهد شد.
 5. در کنار بی‌حسی گاهی آرام‌بخش‌هایی به بیمار تزریق می‌شود تا آرامش خود را در حین انجام عمل حفظ کند.
 6. وضعیت بیمار به طور مرتب از طرف پزشک متخصص بی هوشی بررسی خواهد شد و در صورت نیاز دوز دیگری از بی‌حسی به وی تزریق می‌شود.
 7. پزشک به طور کامل معایب بینی را رفع کرده و سپس دستور تزریق کورتون یا آمپول تریامسینولون را می‌دهد. این دو آمپول باعث کاهش ورم بینی شما و کوتاه شدن دوره نقاهت می‌شوند.
 8. در پایان شما می‌توانید مطب پزشک را ترک کرده و مراقبت‌های پس از عمل را انجام دهید.
مراحل انجام عمل بینی بدون تزریق بی هوشی
مراحل انجام عمل بینی بدون تزریق بی هوشی

عمل جراحی بینی بدون بی هوشی چه مزایایی برای شما دارد؟

همانطور که می‌دانید بینی مهمترین معیار زیبایی در ایران است و اگر می‌خواهید ظاهری زیبا داشته باشید اما از بی هوشی عمل جراحی می‌ترسید می‌توانید به سراغ عمل بینی بدون بی هوشی بروید. این جراحی علاوه بر اینکه برای بیماران خاص مناسب است مزایای زیر را نیز برای دیگر افراد به همراه دارد:

 • بیمار دچار عوارض ناشی از داروهای بی هوشی نخواهد شد.
 • این عمل ایمن‌تر و بی‌خطرتر از سایر روش‌ها است.
 • دوره نقاهت در این نوع جراحی کوتاه‌تر است.
 • بیمار در حین انجام عمل هوشیار است و فرایند جراحی را درک می‌کند.
 • مواد بی هوشی با خون بیمار ترکیب می‌شوند. در صورتی که داروهای بی‌حسی تنها به زیر پوست فرد تزریق می‌شوند.
 • بیماران پس از پایان عمل جراحی احساس حالت تهوع نخواهند داشت.

آیا می‌توان پولیپ بینی را بدون بی هوشی درمان کرد؟

در بینی برخی از افراد توده‌هایی وجود دارد که باعث بروز مشکلاتی در زندگی روزمره آنها شده است. اگر می‌پرسید از کجا بفهمیم پولیپ بینی داریم به شما پیشنهاد می‌کنیم که به پزشکی متخصص مراجعه نمایید. اکثر افرادی که چشایی و بویایی آنها دچار مشکل است یا در هنگام خواب دچار مشکلات تنفسی و خر و پف می‌شوند به این عارضه دچار هستند.

تشخیص پولیپ بینی توسط پزشک متخصص، دقیق‌تر انجام خواهد شد. اگر این توده‌ها در جلوی بینی قرار گرفته و پزشک به آنها دسترسی داشته باشد می‌تواند در مطب خود و بدون تزریق بی هوشی آن را درمان نماید. برای این کار از وسیله‌ای به نام میکروبریدر استفاده می‌شود تا پولیپ‌ها از بینی خارج شوند. در تمام این مدت بینی بیمار بی‌حس است و هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.

آیا می‌توان پولیپ بینی را بدون بی هوشی درمان کرد؟
آیا می‌توان پولیپ بینی را بدون بی هوشی درمان کرد؟

معرفی بهترین راه برای رفع نقص از پل بینی

بسیاری از ایراداتی که در بینی خود مشاهده می‌کنید در قسمت پل بینی هستند. اگر می‌پرسید پل بینی کجاست باید به شما بگوییم که این نقطه دقیقاً در زیر فاصله میان دو ابروی شما قرار دارد. باید از فاصله بین دو ابروی خود به اندازه نیمی از قد بینی پایین بیایید تا به پل بینی برسید.

اکثر افراد در این قسمت دچار ضایعه گوشتی یا استخوانی هستند و بینی آنها نیازی به عمل جراحی دارد. برای رفع معایب پل بینی نیز می‌توان از عمل بینی بدون بی هوشی استفاده نمود. این ایرادات را می‌توان از داخل سوراخ‌های بینی و بدون نیاز برش نیز انجام داد. پس اگر می‌خواهید نتیجه عمل بینی شما بسیار طبیعی باشد می‌توانید این نوع عمل جراحی را انتخاب نمایید.

هزینه عمل جراحی بینی بدون نیاز به بی هوشی

برای تعیین هزینه عمل بینی بدون بی هوشی باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. اینکه ایراد بینی شما چقدر است و برای رفع آن پزشک به چه مدت زمانی نیاز دارد بر روی هزینه این عمل تأثیر می‌گذارد. از طرفی پزشکان مختلف در کلینیک‌های تخصصی و عمومی به ارائه این خدمت می‌پردازند پس شما باید هزینه‌های کلینیکی را هم در نظر بگیرید.

بسیاری از افراد پس از چندین بار انجام عمل بینی باز هم از نتیجه راضی نیستند. برخی دیگر نیز به کلی از ظاهر جدید بینی خود ناراضی هستند و دیگر نمی‌توان برای آنها کاری انجام داد. پس بهتر است قبل از هر چیز به میزان تخصص و مهارت پزشکی که این کار را برای شما انجام می‌دهد. توجه کنید کمی بیشتر هزینه کردن بهتر از آن است که یک عمر از نتیجه عمل بینی خود ناراضی باشید.

نتیجه گیری

اگر از تزریق داروی بی هوشی می‌ترسید یا دچار بیماری خاصی هستید که پزشک شما را از تزریق داروی بی هوشی منع کرده است می‌توانید عمل بینی بدون بی هوشی را انتخاب کنید. در این نوع جراحی بینی با پره‌های بزرگ، معایب نوک بینی و بینی‌های استخوانی یا گوشتی درمان می‌شوند. تمام مراحل انجام این عمل بینی مانند سایر عمل‌های بینی است فقط به جای تزریق بی هوشی مواد بی‌حسی را به زیر پوست بینی تزریق می‌کنند.

در صورت انتخاب این روش از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند خواهید شد که در این مطلب به آن اشاره کردیم. امکان درمان پولیپ بینی و رفع نواقص پل بینی نیز توسط این عمل جراحی وجود دارد. مهمترین اصل برای موفقیت در این نوع عمل جراحی، انتخاب پزشکی متخصص و متبحر است. دکتر قارونی یکی از باتجربه‌ترین پزشک‌های ایران در زمینه عمل جراحی بینی بدون نیاز به تزریق بی هوشی است. شما می‌توانید با بیماران قبلی این دکتر ارتباط برقرار کرده و از نتایج عمل اطلاع پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *