عمل بینی گوشتی

این روزها با توجه به بروز شدن سلایق، بسیاری از افراد توجه فوق العاده ویژه ای را نسبت به ظاهر خود پیدا کرده اند. همین موضوع باعث شده تا هر روزه شاهد افزایش عمل های زیبایی در کشور باشیم. در دنیای امروز سلامت، زیبایی و داشتن تناسب اندام رنگ و بویی تازه به خود گرفته و باعث شده تا سبک زندگی مردم نسبت به 10 سال اخیر یک چرخش 180 درجه ای داشته باشد.

عمل بینی گوشتی چیست؟

بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشد که دقیقا در مرکز صورت قرار گرفته است. همین امر موجب شده تا این عضو از بدن تاثیر زیادی را بر روی زیبایی ظاهر افراد بگذارد. از نظر بسیاری از بزرگان؛ منظور از زیبایی چهره وجود داشتن تناسب میان اعضای مختلف صورت است. اگر این تصور را دارید که فرم بد بینی شما باعث شده تا زیباییتان تحت تاثیر قرار بگیرد و اعتماد به نفس خود را نیز از دست داده اید؛ با ما در این محتوا همراه باشید چرا که قصد داریم در مورد عمل بینی گوشتی طبیعی توضیحاتی را ارائه دهیم.

عمل بینی گوشتی طبیعی چیست

بینی گوشتی یا بینی استخوانی؟

ساختار بینی هر کسی با شخص دیگر متفاوت است و نمی توان برای تمامی افراد یک نسخه واحد پیچید. بینی ها در دو دسته مختلف بینی گوشتی و بینی استخوانی جای می گیرند. بر اساس یک باور غلط که میان عموم مردم جا افتاده است؛ بینی های گوشتی را نمی توان عمل کرد؛ چرا که درصد خطا در آن ها بالاست و ممکن است نتیجه کار آن چیز که باید؛ نشود. این اما پایان کار نیست؛ چرا که این تفکر نیز در اذهان جا افتاده که عمل بینی گوشتی قابل بازگشت است. همین مسئله باعث شده تا افرادی که بینی گوشتی دارند؛ یک ترس ناشناخته ای نسبت به عمل بینی خود داشته باشند. عمل بینی گوشتی نیز مانند عمل بینی استخوانی است و هیچ تفاوتی میان آن ها وجود ندارد. صادقانه این موضوع را بیان می کنیم که اگر پزشک تخصص و مهارت داشته باشد؛ به خوبی می تواند بدون وجود مشکلی بینی شما را به هر شکل و فرمی که باشد عمل نماید.

بر اساس تعارف پزشکان؛ بینی هایی که غضروف ضعیفی دارند و همچنین پوسته روی آن ها ضخیم است، در دسته بینی های گوشتی جای می گیرند. به بیان ساده تر چند تفاوت کوچک و ساده میان بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد که نمی تواند تاثیر زیادی را بر روی عمل بینی گوشتی بگذارد.

از مهم ترین ویژگی های بینی گوشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوک بینی های گوشتی پهن و فاقد استخوان می باشد.
 • پره های بینی پهن، ضخیم و البته بلند است.
 • پوست بینی های گوشتی فوق العاده چرب است و دارای منافذ بزرگ نیز می باشد.
 • عمل بینی گوشتی با جدیدترین متدها اتفاق می افتد؛ نگران نباشید.

همان طور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد؛ نگرانی و ترس نسبت به عمل جراحی همواره برای افرادی که بینی گوشتی دارند؛ وجود دارد. در این جا قصد داریم یک توضیح کاملی در این مورد بدهیم تا خیال شما را از هر بابتی راحت کنیم. با پیشرفت علم و تکنولوژی متدها و روش های جدید زیادی به وجود آمدند تا بتوان با استفاده از آن ها بینی های گوشتی را به بهترین حالت ممکن عمل کرد. برخلاف گذشته؛ این روزها با استفاده از متدهای جدید جراحان بینی این اطمینان را به مراجعه کنندگان خود می دهند که عمل جراحی بینی آن ها غیر قابل بازگشت می باشد.

نکته مهمی که بیان کردن آن امری مهم است؛ این موضوع می باشد که جراحی نوک بینی های گوشتی باید با نهایت دقت و وسواس انجام شود. از آن جایی که نوک بینی های گوشتی پهن و ضخیم می باشد نیاز است تا جراح چربی های این ناحیه را با نهایت دقت و مهارت خارج نماید. در صورتی که جراح این کار را انجام ندهد؛ نمی توانید این انتظار را داشته باشید که بینی شما بعد از عمل جراحی خوش فرم شود. خارج از قضیه خوش فرمی، به این موضوع نیز توجه داشته باشید که ممکن است خون رسانی در این قسمت از بینی به درستی انجام نشود و عوارض جبران ناپذیری را برای سلامت بیمار در پی داشته باشد.کدام جراح را انتخاب کنم؟

کدام جراح را انتخاب کنم؟

با توجه به تعددی که در انتخاب جراح بینی گوشتی وجود دارد؛ ممکن است بسیاری از افراد در انتخاب پزشک و جراح بینی خود به مشکل بخورند. با توجه به این موضوع که 90 درصد زیبایی ظاهر شخص به خوش فرم بودن بینی وی گره خورده است؛ نیاز است تا در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت و وسواس را به خرج دهد. اگر دوست دارید تا عمل بینی گوشتی به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد؛ نیاز است تا در ابتدا یک تحقیق و بررسی نسبت به رزومه کاری جراح خود داشته باشید و تنها به نمونه کارهای قبلی جراح اکتفا نکنید. موضوع مهم بعدی این است که به هنگام انتخاب جراح خود به مسائل مالی کوچک ترین توجهی نداشته باشید. بسیاری از جراحان بینی تازه کار برای این که بتوانند یک رزومه کاری خود را برای خود رقم بزنند؛ عمل بینی گوشتی را با کم ترین قیمت ممکن برای شما انجام می دهند.

دکتر قارونی با بیش از 10 سال سابقه و بیش از 10.000 عمل جراحی بینی موفق یکی از بهترین جراحان بینی در ایران است و می توانید برای مشاوره گرفتن از ایشان با شماره 86080805-021 در تماس باشید.

تکنیک های عمل بینی گوشتی

تکنیک های عمل بینی گوشتی

با توجه به بزرگی پره های بینی گوشتی، نیاز است تا جراح حتما به یک سری از موارد توجه داشته باشد. در صورتی که جراح بینی دارای تجربه باشد؛ به خوبی با این تکنیک ها آشنایی دارد و می تواند به درستی کار جراحی بینی شما را انجام دهد. مهم ترین تکنیکی که در عمل بینی گوشتی از آن استفاده می شود؛ تقویت اسکلت غضروفی بینی می باشد. این تقویت اسکلت غضروف باعث می شود تا فشار بر روی پوست بینی که ضخیم هم هست؛ بیش تر شود و در نتیجه بینی حالت خوش فرم تری به خود بگیرد.

البته شاید در نگاه اول این موضوع برای شما امری راحت به نظر برسد در صورتی که این طور نیست. دیگر تکنیک در عمل بینی گوشتی این است که پره های بزرگ بینی نیز به هنگام عمل جراحی کوچک شوند. البته این مورد را به خاطر بسپارید که هر چقدر میزان گوشتی بودن بینی شما کم تر باشد؛ نتیجه عمل نیز بهتر خواهد بود.  برای این که نتیجه عمل بینی گوشتی طبیعی باشد؛ نیاز است تا حتما نزد یک پزشک متخصص این کار را انجام دهید. در این صورت از نتیجه کار نهایت رضایت را خواهید داشت.

توصیه های قبل از عمل بینی گوشتی

 1. اگر تصمیم خود را برای عمل بینی تان گرفته اید؛ نیاز است تا به یک سری از موارد قبل از عمل توجه داشته باشید. علت این حساسیت و مراقبت های قبل از عمل را نیز می توان حساس بودن عمل بینی های گوشتی دانست.
 2. خودسرانه نسبت به تغییر فرم بینی خود تصمیم نگیرید. بسیاری از افراد این عادت را دارند تا بدون مشورت با شخص متخصص و کاربلد و تنها با دیدن چند نمونه کار تصمیم گیری نمایند. زمانی می توان عمل بینی را موفقیت آمیز دانست که بین تمام اجزای صورت و بینی شما یک تناسب و هارمونی وجود داشته باشد.
 3. انتخاب جراح دومین مقوله مهم قبل از عمل بینی گوشتی می باشد. حساسیت عمل جراحی بینی های گوشتی به اندازه ای زیاد است که تنها یک جراح با مهارت از پس انجام آن بر می آید.
 4. به توصیه پزشک و مشاوره هایی که به شما می دهد گوش کرده و به آن ها عمل کنید. پزشک با توجه به شرایطی که شما دارید؛ می تواند بهترین توصیه ها را برایتان داشته باشد.
 5. یک هفته قبل از انجام عمل بینی خود، از مصرف داروهای انعقاد کننده خون و همچنین نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید. در صورت مصرف این داروها امکان دارد تا در حین عمل جراحی خون شما رقیق شده و خونریزی شدید داشته باشید.
 6. اگر زمان جراحی بینی شما دقیقا مصادف با زمان عادت ماهیانه تان بود؛ نیاز است تا پزشک را در جریان این موضوع قرار دهید. در برخی مواقع ممکن است با توجه به شرایط شما امکان عمل جراحی وجود نداشته باشد.
 7. اگر قرص و یا داروی خاصی را مصرف می کنید؛ نیاز است تا حتما پزشک خود را در جریان موضوع قرار دهید. ممکن است بنا به صلاح دید پزشک مجبور به قطع این داروها شوید.

مراقبت از بینی های گوشتی

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 1. بعد از انجام عمل بینی نیاز است به یک سری از موارد توجه کنید؛ تا بتوانید از نتیجه کار رضایت داشته باشید. معمولا بعد از عمل بینی، جراحتان با توجه به شرایطی که دارید؛ بهترین توصیه ها را برای شما دارد. در صورتی که نسبت به این توصیه ها بی توجه باشید؛ ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید.
 2. با توجه به این موضوع که بعد از عمل جراحی اطراف بینی شما کبود و متورم می شود؛ نیاز است تا از کمپرس آب یخ برای کم کردن این علائم استفاده کنید.
 3. تا 3 روز بعد از عمل جراحی بینی ممکن است دارای علائم مختلفی مانند گلو درد، ترشحات خونی و کبودی دور چشم باشید. البته بی حس بودن در ناحیه اطراف بینی نیز از دیگر علائم طبیعی بعد از عمل بینی گوشتی می باشد. با توجه به این تفاسیر نباید برای شما جای نگرانی از این بابت وجود داشته باشد.
 4. برای جلوگیری از جابجایی فک و دهان؛ تا 4 روز بعد از عمل جراحی بینی از مایعات استفاده کنید و از جویدن غذا اجتناب نمایید. در این صورت فک شما دائم حرکت نمی کند و از بروز مشکلات احتمالی نیز جلوگیری می کنید.
 5. از فین کردن و فشار وارد کردن به بینی خود اکیدا خودداری نمایید؛ حتی زمانی که قصد عطسه کردن را دارید؛ باید دهان خود را باز نمایید تا فشار کم تری به بینی شما وارد شود.
 6. اگر ورزشکار هستید؛ نیاز است تا دو ماه بعد از عمل بینی خود به کل ورزش کردن را فراموش نمایید. در صورتی که به بینی شما فشار وارد شود؛ ممکن است فرم و حالت خود را از دست دهد.

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی

بسیاری از افراد ممکن است از کودکی بینی بزرگ و بد فرمی را داشته باشند. در نقطه مقابل نیز برخی دیگر به دلایل مختلف اعم از ضربه و… ممکن است بینی بد حالتی را داشته باشند. این افراد همواره این دغدغه را دارند که بهترین زمان برای عمل بینی گوشتی چه موقعی می باشد. با توجه به نظرات پزشکان و جراحان متخصص عمل جراحی زیبایی بینی باید زمانی صورت گیرد که اجزای صورت به طور کامل رشد کرده باشند. با توجه به این تفاسیر بسیاری از دختر خانم ها بعد از سن 14 سالگی و اقا پسران نیز بعد از 16 سالگی تصمیم به جراحی بینی خود می گیرند؛ چرا که بعد از این سن اجزای صورت رشد چندانی نخواهند داشت. با این حال اگر نظر ما را می خواهید؛ سن 18 سالگی بهترین سن برای عمل بینی گوشتی و استخوانی می باشد.

البته تمامی این موارد تنها بر پایه نظرات پزشکان و جراحان مختلف می باشد و ممکن است با توجه به شرایط شما قابل تغییر باشد. برای این که بتوانید نسبت به این موضوع که بهترین زمان برای عمل بینی گوشتی چه موقعی می باشد؛ مطلع شوید باید با یک پزشک متخصص ارتباط بگیرید. پزشک متخصص با توجه به شرایط شما این موضوع را مشخص می کند.

هزینه جراحی به چه صورتی محاسبه می شود؟

هزینه جراحی به چه صورتی محاسبه می شود؟

این روزها با توجه به شرایط نا به سامان جامعه؛ بسیاری از افراد در مورد هزینه عمل بینی گوشتی سوال دارد. در مورد این مورد نمی توان یک صحبتی قطعی داشت؛ چرا که هزینه به المان های زیادی بستگی دارد. برای تعیین هزینه، پزشک در ابتدا بینی شما را بررسی می کند و با توجه به شکل و فرم آن در این مورد تصمیم گیری می کند. باز هم تاکید می کنیم تنها به صرف هزینه پایین جراحی بینی خود را به دست پزشکان کم تجربه و بی تجربه نسپارید.

سخنی پایانی

در این مقاله از 0 تا 100 در مورد هزینه و چگونگی عمل بینی گوشتی صحبت شد. امیدواریم از خواندن این محتوا نهایت لذت و بهره را برده باشید. برای کسب اطلاعات بیش تر و تکمیلی تر با ما در ارتباط باشید.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *