نظرات کارشناسانه دوستان و اقوام پس از عمل جراحی زیبایی بینی

نظرات کارشناسانه دوستان و اقوام پس از عمل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی یک طرف و نظر کارشناسانه فک و فامیل یک طرف دیگر!

اگر قصد دارید تا چند وقت آینده بینی‌تان را عمل کنید یا آن را عمل کرده‌اید و در دوره نقاهت بعد از عمل به سر می‌برید و گذرتان به این مقاله افتاده است تا پایان این گفتگوی کوتاه همراهمان باشید. چون نکته‌های ریزی که به شما می‌گوییم درست به اندازه مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بینی، مهم هستند.

نظرات کارشناسانه دوستان و اقوام پس از عمل جراحی زیبایی بینی

 معیار زیبا بودن یا نبودن بینی بعد از عمل چیست؟

افراد مختلف با هدف‌های مختلفی تن به عمل بینی می‌دهد. برخی به دلیل مشکلات تنفسی این کار را می‌کنند و در این بین می‌خواهند ایرادهای زیبایی بینی‌شان را هم برطرف کنند.

اما برخی از ابتدا با هدف زیباتر کردن بینی‌شان به سراغ عمل بینی می‌روند. حالا سوال اصلی این است که وقتی از «زیبایی» حرف می‌زنیم، دقیقا از چه چیزی سخن می‌گوییم؟ بیایید ببینیم آیا استاندارد جهانی برای زیبایی بینی وجود دارد؟

نگاهی به استاندارد جهانی زیبایی بینی

استانداردهای زیبایی بینی در جهان با توجه به کشورهای مختلف و فرهنگ‌های متفاوتی که دارند در نوسان است؛ مثلا آسیایی‌ها از بینی‌هایی که پل باریک، مرتفع و سوراخ‌های کوچکی دارند خوششان می‌آید و پهن بودن بینی‌شان آنها را آزار می‌دهد.

از طرف دیگر ایرانی‌ها از بینی‌هایی که پل مرتفعی دارند یعنی تیغه میانی بینی‌شان بلند است خوششان نمی‌آید و به دنبال کوتاه کردن ارتفاع و کوچک کردن بینی‌شان هستند. البته در این میان نکته بسیار مهمی وجود دارد.

از نظر عملی و در دنیای پزشکی، چیزی به اسم «استاندارد زیبایی بینی» وجود ندارد. اینکه عده‌ای از یک مدل بینی خوششان می‌آید و برخی دیگر از آن ناراضی هستند دلیل نمی‌شود تا همه مردم، شکل و شمایلشان را با توجه به آن خواسته، تغییر دهند.

زیبا بودن یا نبودن یک معیار نسبی است

معنای زیبایی یک چیز، به ذهنی که آن را تفسیر می‌کند برمی‌گردد. همانطور که یک نقاشی از نظر عده‌ای یک شگفتی و از نظر بقیه فقط چند خط بی‌معنی روی بوم است، زیبا بودن بینی هم چیزی فردی است که از درون شعله‌ور می‌شود.

   · مشاوره قبل از عمل

شما قبل از انجام عمل با جراحتان جلسه مشاوره خواهید داشت. در این جلسه با او در مورد مشکلاتی که در مورد بینی‌تان دارید و خواسته‌ای که از نتیجه عمل دارید حرف می‌زنید.

با این حساب، بیش از 90 درصد نتیجه‌ای که بعد از عمل به دست می‌آورید بر اساس خواسته‌هایی که در این جلسه با جراحتان در میان می‌گذارید خواهد بود.

  · تاثیر حالت‌های روحی

برخی از نیازهایی که افراد آن را در طول زندگی‌شان احساس می‌کنند، از خلاءهای روحی آنها ریشه می‌گیرد. اگر خواسته یا ناخواسته با هدف بهتر کردن وضعیت روحی‌تان به سراغ جراحی زیبایی بینی بروید، هیچ نتیجه‌ای شما را راضی نمی‌کند و با شنیدن اولین نظر مخالف در مورد بینی‌تان حالت روحی‌تان بدتر از قبل هم می‌شود.

بنابراین، اگر احساس می‌کنید که ظاهر بینی‌تان شما را آزار نمی‌دهد و مشکل تنفسی هم ندارید به جای عمل بینی، مشکلتان را با یک مشاور، روانشناس یا روانپزشک مطرح کنید تا این ماجرا از ریشه برایتان حل شود.

   · توجه به ساختار چهره و تناسب اندازه بینی با آن

هر مدل بینی به هر چهره‌ای نمی‌خورد. در جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشکتان بهترین مدل بینی را با توجه به چهره‌تان به شما پیشنهاد می‌دهد. بنابراین فکر نکنید اگر کسی از اقوامتان با داشتن بینی عروسکی زیباتر شده است آن مدل بینی، شما را هم زیباتر می‌کند.

نظرات کارشناسانه دوست و آشنا با چه اهدافی بیان می‌شوند؟

نظرات کارشناسانه دوست و آشنا با چه اهدافی بیان می‌شوند؟

متاسفانه بعد از عمل بینی و حتی زمانی که بینی در گچ است سیلی از نظرات کارشناسانه روانه فرد می‌شود. بیایید ببینیم که این نظرات با چه اهدافی بیان می‌شوند. کشف این موضوع در پیدا کردن راه مناسب برای روبه‌رو شدن با آنها به ما کمک می‌کند.

   · سلیقه‌های متفاوت

افراد مختلف، سلیقه‌های مختلفی دارند و این باعث می‌شود دو نفر در مورد یک چیز، دو نظر متفاوت بدهند. همین موضوع در مورد بینی هم روا است؛ مثلا کسی که از بینی عروسکی خوشش می‌آید بینی طبیعی در نظرش بزرگ جلوه می‌کند و طرفدار بینی طبیعی، بینی عروسکی را کوچک و غیر طبیعی می‌داند.

مشکل اینجا است که این افراد با سلیقه‌های مختلف، نظرشان را پیش خودشان نگه نمی‌دارند و به کسی که تازه بینی خود را عمل کرده می‌گویند که بینی تو کوچک یا بزرگ شده است!

  ·  دلسوزی نابه‌جا

گاهی افراد به دلیل نگرانی زیادی که دارند فکر می‌کنند بینی فرد، خوب عمل نشده و می‌خواهند با خبر دادن این موضوع به او، وی را نجات دهند!

  ·  راهنمایی اشتباه

مشکل‌آفرین افراد در این دسته قرار می‌گیرند؛ یعنی کسانی که فکر می‌کنند اطلاعات کافی از عمل بینی و نکته‌های آن دارند.

حتی ممکن است این افراد خودشان قبلا تجربه عمل بینی را داشته باشند. مشکل اینجا است که هم روش‌های جراحی بینی روز به روز پیشرفت می‌کنند و هم جراحی بینی از یک فرد به فرد دیگر فرق می‌کند.

چون شرایط جسمی و روحی هر فرد، خواسته‌ها و مشکلاتی که داشته با هم تفاوت دارند. به همین دلیل، نمی‌توان برای همه یک نسخه پیچید و خوب یا بد شدن عمل بینی را از روی آن تشخیص داد.

  · حسادت و کینه

برخی از افراد، دق و دلی‌های خودشان را در قالب یک نظر کارشناسانه برای اذیت کردن فرد به او تحویل می‌دهند.

تاثیر این نظرات روی شما چه خواهد بود؟

تاثیر این نظرات روی شما چه خواهد بود؟

این نظرها چه کارشناسانه باشند و چه غیر کارشناسانه می‌توانند روی روحیه فردی که تازه بینی‌اش را عمل جراحی کرده تاثیر منفی بگذارند.

برای مقابله با تاثیر این نظرات چه باید کرد؟

برای مقابله با تاثیر این نظرات چه باید کرد؟

تا جایی که می‌توانید نه تنها در مورد عمل بینی بلکه در تمام مراحل زندگی‌تان خودتان را از انسان‌های سمی دور کنید. آنها نه خودشان خوب زندگی می‌کنند و نه می‌توانند زندگی خوب دیگران را تحمل کنند.

در مورد افراد دلسوز هم بهتر است رک و راست به آنها بگویید که من به مشاوره قبل از عمل و مهارت پزشکم اعتماد دارم و منتظر نتیجه اصلی آن بعد از یک سال می‌مانم.

چه کسانی می‌توانند در مورد بینی شما نظر بدهند؟

عزیزترین افراد خانواده‌تان یعنی مادر، پدر، خواهر، برادر، فرزند و همسرتان می‌توانند نظری صادقانه در مورد نتیجه نهایی بینی‌تان بدهند. البته آن هم بعد از خوابیدن ورم بینی‌تان نه زمانی که بینی‌تان هنوز در گچ است. بنابراین، نگرانی در این زمینه به خودتان راه ندهید و آرامش خودتان را به خاطر حرف‌هایی که باد هوا هستند بر هم نزنید.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *