نحوه انتخاب دکتر عمل بینی + چگونه بهترین پزشک عمل بینی را پیدا کنیم؟

هر سال به دلیل‌های مختلف، تعداد بی‌شماری عمل بینی در ایران انجام می‌شود. سرنوشت تمام این عمل‌ها به یک چیز گره خورده است: «مهارت دکتر». به همین دلیل، انتخاب دکتر عمل بینی، پایه اصلی و حیاتی برای داشتن یک جراحی با کمترین مشکلات، راحت‌ترین دوران نقاهت، کمترین کبودی، تورم و بهترین نتیجه است. در این مقاله، با هم به دنبال روش‌های انتخاب جراح بینی می‌گردیم تا بدانیم که چطور بهترین‌ها را برای سرنوشت بینی خودمان انتخاب کنیم. با ما همراه باشید.

هنگام انتخاب دکتر عمل بینی باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

در فاز تحقیق و هنگامی که به دنبال بهترین پزشک عمل بینی می‌گردیم باید چند مورد را درباره هر کاندید، مورد بررسی قرار دهیم. سپس با مقایسه نتیجه بررسی‌هایمان و آن احساس درونی که داریم دست به انتخاب نهایی بزنیم.

مدارک تحصیلی و تخصص جراح را بررسی کنید

یکی از مواردی که برخی از افراد از بررسی کردن آن خجالت می‌کشند، چک کردن مدارک تحصیلی تخصصی جراح است. نگران نباشید. این حق شما است که تیغ جراحی، جان، زیبایی و اعتماد خود را به دست کسی بدهید که از فیلترهای مختلف پزشکی و تخصصی در مورد جراحی بینی عبور کرده است.

گول رنگ و لعاب مطب‌ها و کلینیک‌ها را نخورید. حتما از منشی بخواهید که مدارک تخصصی تحصیلی پزشک را به شما نشان دهد. البته فقط به این دیدن هم بسنده نکرده و شماره نظام پزشکی جراحتان را از راه سامانه‌هایی که برای بررسی این موارد وجود دارند، چک کنید.

از این گذشته، فقط پزشک بودن هم کفایت نمی‌کند. فردی که قرار است جراحی بینی شما را انجام دهد باید در این زمینه متخصص باشد. پس حتما این گام مهم از فرایند انتخاب دکتر عمل بینی را بدون کم‌و‌کاست انجام دهید.

سال‌های تجربه جراح را روی ترازو بگذارید

سال‌های تجربه جراح را روی ترازو بگذارید

فقط داشتن مدرک تحصیلی تخصصی کافی نیست. جراح مورد نظر شما باید چندین سال در زمینه عمل بینی، تجربه داشته و از آخرین عمل بینی او هم مدت زمان زیادی نگذشته باشد. به یاد داشته باشید که جراحی بینی، کار ساده‌ای نیست و ترکیبی از مهارت، تجربه و هنر به حساب می‌آید. بنابراین، هر چقدر که یک جراح در این زمینه بیشتر تمرین کرده باشد، بهتر می‌تواند از پس پیچ‌و‌خم‌های عمل بینی شما برآید.

آیا جراح مورد نظر شما از علم روز خبری دارد؟

جراحی بینی، هر روز در حال تغییر است. تجهیزات مختلفی برای راحت‌تر شدن کار پزشکان و بهبود فرایند عمل بینی به وجود آمده‌اند و این فرایند با قدرت ادامه پیدا می‌کند. به همین دلیل، شما باید هنگام انتخاب دکتر عمل بینی دقت کنید که آیا جراح شما خودش را همگام با این پیشرفت‌ها تغییر داده است یا به انجام کارها به شیوه قدیمی اصرار دارد؟ آیا روش کار با تجهیزات نوین را بلد است و تمایلی به اطلاع از پتانسیل آنها دارد یا نه؟

پزشک مورد نظر شما چقدر گوش شنوا دارد؟

داشتن گوش شنوا یکی از ویژگی‌های برتر پزشکان حاذق است. اگر هنگام انتخاب دکتر عمل بینی از این ویژگی مهم چشم‌پوشی کنید بعدها وقتی مشکلی برایتان به وجود آید یا نیاز داشته باشید که از سوی پزشکتان احساس اعتماد و اطمینان را در مورد روند بهبودی بینی‌تان دریافت کنید از انتخاب خود پشیمان خواهید شد. جراح بینی‌تان نه تنها باید به نگرانی‌های شما گوش دهد بلکه به خواسته شما از نتیجه جراحی بینی هم اهمیت بدهد.

آیا زیباجویان و بیماران قبلی او از کارش رضایت دارند؟

آیا زیباجویان و بیماران قبلی او از کارش رضایت دارند؟

با وجود شبکه‌های اجتماعی، شما به راحتی می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران و زیباجویان جراح مورد نظرتان را بررسی کنید. حتی می‌توانید با تحقیق در شبکه‌های اجتماعی در مورد کیفیت کار و پاسخگویی به نگرانی‌های بیماران هم اطلاعات خوبی به دست آورید. این پتانسیلی است که در گذشته وجود نداشت اما حالا فقط چند کلیک با شما فاصله دارد.

آیا پزشک مورد نظر، تعهد و دلسوزی دارد؟

هنگام انتخاب دکتر عمل بینی به دلسوز و متعهد بودن آن پزشک، توجه ویژه‌ای داشته باشید. برخی از زیباجوها و کسانی که برای برطرف کردن مشکلات ناحیه تنفسی، بینی‌ خود را عمل کرده‌اند از یک موضوع مشترک شکایت داشتند و آن متعهد و دلسوز نبودن جراحشان است.

این موضوع حقیقت دارد که برخی از پزشکان در طول روز چندین و چند عمل بینی را انجام می‌دهند و این مورد باعث شده که توجه، تعهد و دلسوزی کمتری نسبت به تک‌تک بیمارانشان داشته باشند. بهتر است برای آرامش خودتان از جراحی پیش پزشکانی که حجم عمل زیادی را در طول روز انجام می‌دهند پرهیز کنید. چون در کنار نداشتن وقت برای رسیدگی به نگرانی‌های شما، احتمال بروز خطا و کشیده شدن کار به عمل دوم و ترمیم بینی هم افزایش پیدا می‌کند.

کار در کلینیک و استفاده از تجهیزات به‌روز

کلینیک‌های برتر، جمعی از بهترین پزشکان جراحی بینی و زیبایی را با هدف افزایش اعتبار خودشان دور هم جمع می‌کنند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید با کمک آن در انتخاب دکتر عمل بینی، موفق عمل کنید، بررسی کلینیک یا بیمارستانی است که جراح مورد نظرتان در آن کار می‌کند.

استفاده از نظر و تجربه دیگران

استفاده از نظر و تجربه دیگران

باز هم می‌توانیم به سراغ پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برویم. در روزگار ما اینترنت، معنای فاصله‌ها را از میان برده است. شما می‌توانید از کسانی که تجربه‌های خوبی از عمل بینی داشته‌اند بخواهید که در مورد جراحشان به شما اطلاعات بدهند و راهنمایی‌تان کنند. این کاری هوشمندانه است که به شما کمک می‌کند به جای تجربه مستقیم یک ماجرا از تجربه دیگران برای گرفتن تصمیم‌های بهتر، کمک بگیرید.

سخن پایانی

شاید شما راه‌های دیگری هم برای انتخاب دکتر عمل بینی در دست داشته باشید. لطفا از تمام امکانات خود برای این کار استفاده کرده و فقط به نکته‌هایی که ما به آنها اشاره کردیم بسنده نکنید. یادتان باشد که انتخاب یک جراح با تجربه، به‌روز، دلسوز و متعهد، حق شما و یک انتظار طبیعی است. چون شما در کنار هزینه‌ای که برای جراحی‌تان انجام می‌دهید، جان و زیبایی‌تان را هم به عنوان امانت در دستان این پزشک می‌گذارید. با این حساب، عاقلانه‌ترین کار این است که قبل از هر کاری، این امانت‌دار را با چشمانی باز، انتخاب کنید.

سوالات متداول

چطور در انتخاب دکتر عمل بینی، موفق عمل کنیم؟

چندین راه پیش‌پای شما است؛ مانند «بررسی مدارک تحصیلی و تخصص پزشک»، «دیدن نمونه‌ کارها»، «استفاده از تجربه افرادی که از خدمات آن جراح استفاده کرده‌اند» و … .

آیا هر پزشکی می‌تواند جراحی عمل بینی را انجام دهد؟

خیر. متاسفانه به دلیل زیاد بودن متقاضیان عمل بینی، برخی از پزشکان عمومی که تخصصی در زمینه گوش و حلق و بینی و عمل جراحی بینی ندارند هم دست به این جراحی می‌زنند. مراقب باشید که مسئولیت جراحی خود را به دست این افراد نسپارید.

مهم‌ترین نکته در انتخاب دکتر عمل بینی چیست؟

داشتن مهارت، تخصص، تجربه، تعهد و به‌روز بودن از کلیدی‌ترین ویژگی‌های یک جراح بینی قابل اعتماد است.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *