Focus on doctor hands showing where correct nose of calm woman. She watching at therapeutic


طول بینی ( Nasal length ) فاصله بین نقطه رادیکس که در واقع تورفته‌ترین نقطه بینی است و نوک بینی که در واقع بیرون زده‌ترین جای بینی است، می‌باشد.

طول بینی
طول بینی

این فاصله بین رادیکس تا نوک بینی به عنوان طول بینی هر فرد تعیین می‌شود.

سؤال بعدی اینجاست که برای هر شخصی، ارتفاع بینی ایده‌آل چقدر است و در حال حاضر آیا بینی فرد طولی برابر با طول ایده‌آل خود دارد،‌  یا خیر.

ارتفاع بینی ایده‌آل باتوجه به طول صورت معین می‌شود هرچه صورت فرد کشیده‌تر باشد طول بینی هم باید بیشتر باشد تا تناسب اجزاء صورت حفظ شود.

طول بینی

پس برای هر فرد 2 عدد طول بینی وجود دارد یکی ارتفاع بینی که در حال حاضر وجود دارد و فاصله بین رادیکس و نوک بینی فرد در حال حاضر است، دیگری هم طول ایده‌آل بینی ، یعنی که با توجه به شکل و سایز صورت فرد، در بهترین حالت طول ایده ال بینی باید چه مقدار باشد؟ مثلاً ممکن است ارتفاع بینی بیمار در حال حاضر 5 سانتی‌متر باشد و طول ایده‌آل بینی وی که با آنالیز اجزاء صورت وی بدست می‌آید 5/4 سانتی‌متر باشد، پس می‌بایست هنگام جراحی تا حدودی از طول بینی کم شود تا به طول ایده‌آل بینی نزدیکتر شود. نکته مهم این است که در برخی موارد نمی‌توان ارتفاع بینی را به طول ایده‌آل آن رساند.

برای کمتر کردن طول خود بینی جراح باید نوک بینی را بالاتر ببرد تا طول مناسب بینی کمتر شود، حال اگر اختلاف بین طول حال حاضر بینی و طول ایده‌آل بینی زیاد باشد، سر بالا کردن نوک بینی تا حدودی می‌تواند این فاصله را جبران کند و سربالا کردن بیش از حد نوک بینی هم باعث ایجاد ظاهری زشت و اصطلاحاً‌ بینی خوکی خواهد شد، پس باید این نکته مهم را بدانیم که با جراحی همیشه نمی‌توان طول بینی را به حد ایده‌آل آن رساند بلکه باید سعی نمود تا حد امکان آن را اصلاح کرد. از طرف دیگر افزایش طول بینی هم در بینی‌هایی که طول کمی دارند کار دشوار و بعضاً غیرممکن است، چون نمی‌توان جهت افزایش طول خود بینی، نوک بینی را پایین آورد.

البته غیر از انجام تغییرات در نوک بینی، راه‌های دیگر هم جهت اصلاح طول مناسب بینی وجود دارد که در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد شد. طول مناسب بینی یکی از معیارهای اصلی بینی جهت آنالیز بینی است، خیلی از اندازه‌های بینی، با استفاده از آن محاسبه می‌شوند، به عنوان مثال میزان بیرون زدگی نوک بینی از صورت (ارتفاع بینی) رابطه مستقیم با طول ایده ال بینی دارد.

پس همانطور که می‌بینید و توضیح داده شده یکی از پایه‌های عمل زیبایی بینی میزان طول ایده‌آل بینی است که آنهم خود از آنالیز ساختمان صورت محاسبه می‌شود. پس تعیین کننده اصلی شکل بینی در اصل شکل و ساختار صورت فرد است. پس باید با توقعات منطقی و معقول  ابتدا به صورت خود نگاه کنیم و سپس توقع یک بینی جدید که با صورتمان تناسب داشته باشد را داشته باشیم.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *