بهترین زمان گذاشتن عینک پس از عمل بینی چه موقعی است؟ بهتر است تا 2 ماه پس از عمل جراحی بینی از عینک استفاده نشود اما اگر حتماً باید از عینک استفاده نمایید باید از عینک‌های سبک بدون فریم استفاده کنید و در ضمن عینک را با چسب به پیشانی خود بچسبانید تا وزن آن روی بینی نباشد.در زمان عمل زیبایی بینی جراح برای کمتر کردن عرض قسمت استخوانی بینی و در اصطلاح قلمی تر کردن بینی اقدام به شکاندن کنترل شده استخوان های بینی می کند .

زمان گذاشتن عینک پس از عمل بینی

با این کار استخوان های بینی که در حال حاضر متحرک شده اند در خط وسط به یکدیگر نزدیک تر می شوند و سپس روی بینی با گچ و یا همان اسپلینت پوشانده می شود و استخوان ها در وضعیت جدید ثابت نگه داشته می شوند و این گچ حدود 7 تا 10 روز در محل خود روی بینی نگه داشته می شود و همان طور که ذکر شد سبب می شوند استخوانها در جای جدید خود تا حدودی فیکس شوند اما این ثابت و فیکس شدن استخوان ها در محل جدید خود هنوز بعد از گذشت 7 تا 10 روز به صورت کامل انجام نشده است و در صورت ایجاد ضربه به بینی و عینک زدن که باعث می شود وزن عینک روی بینی بیافتد استخوان ها از محل جدید خود جابجا می شوند و بد شکلی در ظاهر بینی ایجاد می شود . پس زمان گذاشتن عینک پس از عمل بینی برای شخصی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته است باید از عینک آفتابی استفاده نکند و اگر نیاز شدید به استفاده از عینک طبی دارد حتی المقدور تا یک ماه و نیم پس از عمل جراحی بینی از عینک استفاده نکند و بعد از این مدت هم تا یک ماه از عینک سبک بدون فریم که وزن کمی را به بینی وارد می کند استفاده نماید و بهتر است که عینک را با چسب به پیشانی بچسباند تا وزن آن به بینی منتقل نشود. البته استفاده از لنز های طبی پس از گذشت 2 روز از عمل جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است و شخص می تواند در طول مدتی که نمی تواند از عینک استفاده کند از این لنز ها استفاده کند .
بعد از گذشت 3 ماه از زمان جراحی می توان به راحتی از عینک های طبی معمولی و عینک های آفتابی استفاده نمود و این کار باعث ایجاد مشکل ظاهری در بینی نمی شود و نتیجه عمل بینی شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد .

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *