بعداز دوهفته تورم روی بینی از بین میرود و در حدود یک ماه پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی این تورم داخلی کاهش یافته و کلا از بین میرود در طول مدتی که این تورم داخلی در حال جذب است ممکن است تا حدودی و فقط در برخی از افراد و نه همه آنها مشکلاتی مثل مشکلات بویایی پس از عمل بینی ایجاد شود که با گذشت مدت زمان ذکر شده به مرور بهبود خواهد یافت.

مشکلات بویایی پس از عمل بینی

البته در یک تا دو هفته اول پس از عمل جراحی بینی به علت وجود لخته های خون خشک شده در بینی و همین طور به علت اینکه بیمار نباید فین انجام دهد زیرا این کار باعث افزایش ریسک خونریزی از بینی میشود تا حدودی مشکلات بویایی پس از عمل بینی ایجاد میشود که این موضوع هم باعث ایجاد مشکلات تنفسی و کمتر شدن حس بویایی بیمار می شود . شستشوی مناسب و دقیق بینی با سرم طبق راهکارهایی که به شما ارائه می شود سبب تمیز شدن هر چه بهتر و سریعتر داخل بینی شده و بیمار سریعتر به حالت عادی تنفس خود بر می گردد . همانطور که قبلا ذکر شد استفاده از تامپون یا مش باعث میشود که این ترشحات و خونریزی های اولیه پس از عمل جراحی بینی جذب این مش شود و وقتی مش پس از دو تا سه روز توسط پزشک خارج شود تنفس بیمار به مراتب بهتر از وقتی است که مش پس از عمل زیبایی در بینی گذاشته نمی شود.
همانطور که قبلا ذکر شد جهت بهتر شدن حس بویایی و تنفس پس از عمل جراحی زیبایی بینی شستشوی بینی با سرم استریل کمک کننده است جهت شستشوی بینی با سرم می بایست یک سرنگ ترجیحا با حجم بالا مثلا سرنگ 10 سی سی تهیه نموده و سوزن آن را خارج کرده دور بیاندازید سپس سرم به داخل بینی بکشید و در دستشویی با فشار متوسط سرم را به داخل بینی پمپ کنید و در طول روز چندین مرتبه این کار را انجام بدهید تا هر چه سریعتر گرفتگی داخل بینی شما بر طرف گردد.
جهت آشنایی بهتر با تورم بینی بعد از عمل بینی لطفا به این بخش مراجعه کنید و مطالب ما را مشاهده کنید.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *