لیفت صورت وگردن ( کشیدن پوست صورت و گردن)

با افزایش سن پوست صورت و گردن حالت کشسانی خود را تا حدودی از دست می دهد و اصطلاحا شل می شود این شل شدگی و افتادن پوست صورت باعث ایجاد ظاهری نا زیبا می شود. با عمل جراحی لیفتینگ صورت و گردن این ظاهر نا زیبا بر طرف شده و صورت تا حدودی جوان تر و شاداب تر به نظر خواهد آمد

لیفتینگ به 3 صورت قابل انجام است :

1.لیفت پیشانی

2.لیفت میانه صورت

3.لیفت قسمت های پایین صورت و گردن

البته می توان تمام مراحل بالا را به صورت همزمان و با یک عمل جراحی به صورت لیفت کامل صورت و گردن انجام داد. مورد مهمی که می بایست مورد توجه کافی قرار گیرد اینست که با انجام عمل جراحی لیفت صورت و گردن ظاهر صورت شما زیبا تر از قبل خواهد شد و حدود ده سال جوان تر از آنچه هستید دیده می شوید ولی هیچ گاه مثل دوران جوانی خود مثلا 20 سالگی نمی شوید یعنی اگر در حال حاضر50 ساله هستید پس از جراحی لیفت صورت و گردن و کشیدن پوست آن مناطق صورت شما مشابه 40 سالگی تان خواهد شد .

 

لیفتینگ صورت

عمل جراحی لیفتینگ در افراد دیابتی و سیگاری با خطراتی همراه است و توصیه اکید می شود بیماران حداقل یکماه قبل و بعد از جراحی لیفت صورت و گردن سیگار نکشند و قند خون را هم با استفاده از دارو و رژیم غذایی در محدوده نرمال حفظ کنند.

یکی از عوارض بالقوه جراحی لیفت صورت و گردن آسیب به عصب صورتی که در واقع عصب هفتم مغزی است می باشد . البته با انجام صحیح و علمی جراحی و با صرف وقت و زمان کافی حین جراحی این عارضه بسیار نادر خواهد بود.

یکی دیگر از عوارض که باید توضیح داده شود ایجاد نکروز و سیاه شدن قسمتی از پوست است این عارضه بیشتر در افراد سیگاری و دیابتی که اقدامات قبل از جراحی را که قبلا ذکر شد رعایت ننموده اند دیده می شود . البته کشیدن بیش از حد پوست هنگام جراحی به طوری که پس از بخیه زدن پوست تحت کشش شدید قرار گیرد هم از عوامل ایجاد آن است.

ذکر این نکته مهم است که فقط سه دسته از متخصصین پزشکی اجازه انجام این جراحی را دارند :

1.متخصصین گوش و حلق و بینی

2.فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

3. متخصصین فک و صورت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *