تزریق بوتاکس

در کلینیک زیبایی ونک علاوه بر جراحی های زیبایی مانند جراحی زیبایی بینی ، لیفت صورت و پیشانی ، جراحی زیبایی پلک وکارگذاری پروتز گونه و چانه که توسط دکتر قارونی انجام می شود خدمات دیگری هم مثل تزریق بوتاکس و فیلر ( ژل ) انجام میگیرد . این خدمات توسط آقای دکتر مهدی ایزدی متخصص پوست ، مو و زیبایی ارایه می گردد . دکتر مهدی ایزدی از متخصصین به نام و با سابقه در این زمینه هستند و تا به امروز آموزش بسیاری از پزشکان کشور را در رشته های مختلف به عهده داشته اند

تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم) برای از بین بردن چین های صورت

بسیاری از چین های پوستی (مانند خط اخم، خطوط افقی پیشانی) در اثر انقباض عضلات صورت ایجاد می شوند. برای پیشگیری از ایجاد این چین ها و یا برطرف کردن آنها می توان از بوتاکس استفاده کرد. بوتاکس سمی عصبی است که از نوعی باکتری تهیه می شود و اگر مقادیر کمی از این سم به داخل عضلات خاصی تزریق شود، سبب فلج آن عضلات می شود. بدین ترتیب عضله دیگر نمی تواند منقبض شود و دیگر چین پوستی ایجاد نمی کند. تاثیر بوتاکس موقت است و بعد از 3 تا 6 ماه از بین می رود و برای حفظ اثر آن نیاز به تزریق مجدد می باشد.

در موارد زیر نباید از بوتاکس استفاده شود:

حاملگی یا شیردهی

عفونت فعال در محل درمان

احتمال ایجاد جوشگاه یا کلوئید

اختلال خونریزی دهنده

اختلال در بهبود زخم (ضعف ایمنی)

نازک شدن پوست (در اثر مصرف دراز مدت کورتون موضعی یا بیماری های خاص)

بیماری پوستی فعال در محل درمان

حساسیت یا آلرژی به اجزای تشکیل دهنده توکسین قابل تزریق

ضعف عضلات حرکتی در محل تزریق

اختلالات عصبی عضلانی خاص

جراحی چشمی یا اطراف چشمی در 6 ماه گذشته

مصرف داروهای خاص

بیماری های عمومی کنترل نشده

داشتن انتظارات نابجا از تزریق

نیاز به استفاده از عضلات صورت برای نشان دادن احساسات (هنرپیشه ها) دستورات بعد از تزریق توکسین بوتولینوم

 

دستورات بعد از تزریق توکسین بوتولینوم

1-تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از خوابیدن خودداری کنید، نواحی تزریق را دستکاری نکنید و ماساژ ندهید و از فعالیتهایی که سبب برافروختگی صورت شما می شوند (ورزش کردن، آفتاب گرفتن، حمام رفتن) خودداری کنید تا احتمال جابجایی مادهء تزریق شده و خطر ایجاد عوارض جانبی به حداقل برسد

2-متاسفانه با گذشت زمان چین و چروک بر روی صورت ایجاد می شود. در ابتدا این چین ها تنها در زمان نشان دادن احساسات (اخم کردن، خندیدن یا لبخند زدن) قابل مشاهده هستند. این نوع چین ها را چین های فعال می نامند. با گذشت زمان (و افزایش سن) چین های فعال دائمی می شوند (چین های ثابت) و دیگر ربطی به انقباض عضلات در هنگام نشان دادن احساسات ندارند. تزریق بوتاکس در بیمارانی که چین های فعال دارند، بیشترین اثر را می گذارد. در بیمارانی که چین ثابت دارند، تاثیر تزریق آهسته تر و تجمعی تر است و ممکن است نیاز به 2 تا 3 جلسه درمانی پیاپی برای حصول نتیجه بیشتر باشد.

3- بهتر است از 2 هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف آسپیرین، ویتامین E، سیر و جین سینگ که می توانند سبب خونمردگی شوند، خودداری کنید.

4- با تزریق بوتاکس می توان تعریق بیش از حد نواحی مختلف از جمله زیر بغل را کاهش داد .

5- بعد از تزریق بوتاکس برای 4 ساعت دراز نکشید، محل را دستکاری نکنید و از انجام فعالیت هایی که جریان خون صورت را افزایش می دهد (گرم کردن صورت، ورزش کردن) خودداری کنید.

نازک شدن پوست (در اثر مصرف دراز مدت کورتون موضعی یا بیماری های خاص)

6-ممکن است بعد از تزریق بوتاکس در قسمت های بالای صورت، دچار سردرد شوید. این نوع سردرد در مدت چند روز بعد از تزریق بدون درمان دارویی برطرف می شود، نگران نباشید. در ضمن یادتان باشد که تزریق بوتاکس می تواند سبب برطرف شدن میگرن بشود.

7- 2 هفته بعد از تزریق مجددا به پزشک مراجعه کنید. در صورت لزوم ترمیم با تزریق مقدار کمی بوتاکس صورت می گیرد.

8- معمولا برای تزریق بوتاکس نیاز به بی حسی نیست. در صورت لزوم می شود از کیسه یخ یا بی حس کننده موضعی در محل تزریق استفاده کرد .

9- 1 تا 2 هفته بعد از تزریق اثر آن کامل می شود. عجله نکنید! طول می کشد تا بوتاکس تاثیر کامل بگذارد و عضلات را فلج کند.

10- طول اثر بوتاکس (بسته به مقدار داروی تزریق شده و محل درمان و وضعیت خود بیمار) بین 3 تا 6 ماه است. درمان بعدی زمانی باید انجام شود که عضلات محل تزریق شروع به انقباض کردند .

مصرف داروهای خاص

بیماری های عمومی کنترل نشده

داشتن انتظارات نابجا از تزریق

نیاز به استفاده از عضلات صورت برای نشان دادن احساسات (هنرپیشه ها) دستورات بعد از تزریق توکسین بوتولینوم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *