سن انجام عمل جراحی زیبایی بینی
2016-04-08
http://drgharooni.com
انحراف بینی چیست؟
2016-04-10
نمایش همه

بینی گوشتی چیست؟

بینی از ۳ ساختمان اصلی تشکیل شده است یکی پوست پوشاننده روی بینی و دیگری داربست زیر پوست که خود از ساختارهای استخوانی و غضروفی تشکیل شده است. نوع پوست پوشاننده روی بینی در نتیجة عمل جراحی زیبایی بینی و نیز تکنیک‌های جراحی بسیار مؤثر است.حالا سوالی که مطرح میشه اینه که بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی

اگر پوست روی بینی ضخیم بوده حاوی غدد چربی زیادی باشد به غلط به آن بینی گوشتی گفته می‌شود. در واقع بینی با توجه به پوست آن به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

  1. بینی با پوست نازک
  2. بینی با پوست نرمال
  3. بینی با پوست ضخیم

جراحی بینی در افراد دارای پوست ضخیم (بینی گوشتی) قابل انجام است اما قبل جراحی و در جلسات مشاوره اولیه توضیحات لازمه به بیمار در مورد نوع پوست بیمار داده خواهد شد. محدودیت‌هایی از نظر انجام جراحی بینی گوشتی وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهد شد.

  • تورم بعد از جراحی زیبایی بینی در بینی‌ گوشتی بیشتر از حالت عادی خواهد بود (حدود یک تا دو سال)
  • در عمل بینی‌ گوشتی نمی‌توان سایز بینی را خیلی خیلی کم کرد و در جراحی بینی‌ گوشتی بیش از اینکه به فکر کاستن از سایز بینی باشیم، به فکر اصلاح عیوب بینی و تقویت داربست بینی هستیم.

برای درک بهتر موضوع با این مثال توجه کنید . خانه ای را در نظر بگیرید که یک سقف بسیار سنگین دارد که این سقف روی چهار دیوار قرار گرفته است این دیوارها بافتهای استخوانی و غضروفی بینی هستند و سقف سنگین این اتاق هم در واقع پوست روی بینی است . جراح جهت کوچک کردن بینی هنگام جراحی از سایز استخوان و غضروف کم میکند و به ساختمان آن شکل میدهد. حال اگر این دیوار ها بیش از حد کوچک شوند باعث میشود سقف سنگین اتاق ریزش کند.

این نکته بسیار مهم است که بینی گوشتی را نمی‌توان با جراحی خیلی خیلی کوچکتر کرد و بیمار می‌بایست قبل از عمل اشراف کامل به این نکته داشته باشد و از عمل بینی خود توقعات منطقی و عقلانی داشته باشد و در فکر کوچک کردن خیلی زیاد بینی خود نباشد.

حتماً شنیده‌اید که بینی گوشتی پس از جراحی بر می‌گردد. برگشت بینی گوشتی بعد از عمل جراحی یک باور کاملاً غلط است و هیچ پایه علمی ندارد. در واقع بینی گوشتی که با اصول صحیح جراحی شده باشد و جراح هنگام جراحی بینی گوشتی اقدام به تقویت ساختار داربستی بینی نموده باشد نه تنها بر نمی‌گردد بلکه با گذشت زمان و کاهش تورم بینی روز به روز زیباتر از قبل از جراحی خواهد شد.

دکتر قارونی
دکتر قارونی
دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

Notice: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/drgharoo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4811

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *