تامپون و اسپلینت
2016-03-15
اقدامات پس از عمل جراحی (۷-۱۰ روز اول پس از عمل جراحی بینی)
2016-03-17
نمایش همه

اقدامات پس از عمل جراحی بینی (از روز دهم به بعد)

اقدامات پس از عمل بینی از روز دهم به بعد باید انجام دهید به شرح ذیل است:

اقدامات پس از عمل بینی از روز دهم به بعد

  • تا ۲ ماه پس از عمل جراحی زیبایی بینی از عینک استفاده نکنید و اگر الزام به استفاده از عینک دارید بهتر است از عینک بسیار سبک استفاده کنید و آنرا با چسب به پیشانی خود بچسبانید به طوری که به هیچ وجه وزن آن روی بینی شما نباشد.

  • استفاده از ماسک پس از عمل جراحی زیبایی بینی تا ۲ ماه توصیه نمی‌شود زیرا ماسک هم روی بینی فشار می‌آورد.
  • یکی از اقدامات پس از عمل بینی از روز دهم به بعد اینه که تا ۲ ماه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ورزش سنگین انجام ندهید، ورزش‌هایی مثل پیاده روی و نرمش و دویدن آرام را می‌توانید پس از ۴ هفته از زمان جراحی بینی خود شروع کنید. از شنا کردن تا ۲ ماه بعد از عمل بینی و شیرجه تا ۶ ماه پرهیز کنید.
  • سعی کنید تا ۲ ماه پس از انجام عمل زیبایی بینی خود روی شکم نخوابید تا به صورت ناخودآگاه به بینی شما ضربه وارد نشود. استراحت به پهلوها مانعی ندارد.
  • تا ۲ ماه از قرار گرفتن در معرض نور شدید و مستقیم آفتاب خودداری نمایید، نور آفتاب باعث ایجاد تأخیر در بهبود زخم‌های ایجاد شده و ماندگارتر شدن جای بخیه‌ها می‌شود.
  • وجود بی‌حسی و احساس گزگز در لب بالا و پایین بینی تا چند ماه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی است و نگرانی خاصی ندارد.
  • کبودی اطراف چشم ظرف یک تا دو هفته از زمان عمل زیبایی جراحی بینی از بین خواهد رفت. تورم صورت هم پس از حدود دو هفته تا یکماه پس از عمل بینی از بین می رود ولی تورم خود بینی پس از جراحی با توجه به نوع پوست بیمار بین ۶ ماه تا ۲ سال بعد به طور کامل از بین خواهد رفت.
  • احتمالاً شنیده‌اید که افردی که اطلاعات علمی کافی ندارند به شما می‌گویند سرتان را پایین نگیرید زیرا با این کار پس از عمل جراحی بینی ، بینی شما خواهد افتاد! به این توصیه‌های غیر علمی توجه نکنید. شما می‌توانید سر خود را خم کنید و اتفاقی هم برای بینی شما نخواهد افتاد.
  • تعویض چسب روی بینی در هفته های اول توسط خود دکتر قارونی انجام خواهد شد پس از چند هفته آموزش های لازمه توسط دکتر قارونی به شما داده میشود و پس از آن میتوانید خودتان اقدام به تعویض چسب روی بینی نمایید.
  • بیاد داشته باشید فقط به میزانی که پزشک برای شما توصیه نموده از چسب استفاده کنید و در این مورد به توصیه های دوستان و آشنایان و همسایگان و … اعتماد نکنید.

اگر دوست داشته باشید میتوانید اقدامات پس از عمل جراحی بینی برای ۷-۱۰ روز اول را در اینجا مطالعه فرمایید.

دکتر قارونی
دکتر قارونی
دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

Notice: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home2/drgharoo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4811

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *