اصولاً بعد از گذشت 6 ماه از زمان عمل جراحی بینی، جای بخیه محو شده و فقط و فقط از نزدیک و با دقت بسیار قابل مشاهده خواهد بود.
چند عامل باعث میشوند که زمان برطرف شدن جای بخیه پس از عمل بینی با تاخیر بیشتر و کیفیت بدتری انجام شود و بهتر است تا جایی که ممکن است از آن دوری کرد.

  1. شیدن سیگار و قلیان
  2. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب
  3. استفاده از سولاریوم
  4. بیماری دیابت ( بیماری قند خون)

زمان برطرف شدن جای بخیه پس از عمل بینی

توصیه میشود از 2 هفته قبل تا 2 هفته بعد از عمل جراحی زیبایی بینی سیگار و قلیان مصرف نشود و تا 3 ماه به غیر از موارد لزوم در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از سولاریوم تا 6 ماه استفاده ننمایید.
زمان برطرف شدن جای بخیه پس از عمل بینی که در عمل جراحی زیبایی بینی استفاده می شوند با توجه به روش به کار رفته برای جراحی متفاوت است در روش جراحی باز برش روی کلوملا یا همان ستونک بینی که در واقع دیواره گوشتی بین دو سوراخ بینی است داده می شود و در انتهای عمل جراحی بخیه می شود ولی در روش بسته این برش پوستی داده نمی شود و برش ها از داخل بینی ایجاد می شوند. در هر دو روش اگر جراح تصمیم به کوچکتر نمودن سوراخ های بینی داشته باشد یک برش در قسمت خارجی سوراخ بینی ایجاد می کند تا بتواند سوراخ بینی را کوچکتر از قبل نماید که این برش ها هم پس از پایان جراحی بخیه میشوند.
نوع نخ بخیه و نیز نحوه بخیه زدن در میزان به جا ماندن جای بخیه عمل بینی مهم است. دکتر قارونی از ظریف ترین نوع نخ بخیه برای بخیه زدن محل های برش استفاده می کند. به طوری که تا به حال هیچ کدام از بیمارانی که توسط ایشان تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند از به جا ماندن جای بخیه و زمان برطرف شدن جای بخیه پس از عمل بینی شکایتی نداشته اند.
تمام بخیه های پوستی که در انتهای عمل جراحی زیبایی بینی زده می شوند از نوع غیر جذبی بوده و نیازمند کشیدن پس از 7 تا 10 روز هستند سوالی که برخی از افراد می پرسند این است که چرا از بخیه های جذبی که احتیاج به کشیدن ندارند استفاده نشده است و جواب اینکه استفاده از این نوع بخیه های جذبی با اسکار بیشتری همراه است و در واقع جای بیشتری به جا می گذارد. البته از این نوع نخ های بخیه جهت بستن برش هایی که در داخل بینی هستند استفاده می شود و تا چند ماه پس از عمل جراحی بینی ممکن است این نخ ها از بینی بیمار خارج شوند.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *