انحراف بینی باید از 2 جهت مورد بررسی قرار گیرد یکی انحراف داخلی تیغه بینی است و دیگری کج بودن ظاهری بینی.
به تیغه وسط بینی که بینی را به دو قسمت تقسیم می‌کند سپتوم بینی می‌گوییم. تیغه بینی دیواری است که از ساختمان‌های غضروفی و استخوانی تشکیل شده است،‌ قسمت‌های عقبی آن استخوانی و قسمت‌های جلویی ساختمانی غضروفی دارند.

انحراف بینی
انحراف بینی

انحراف بینی

ذکر این نکته مهم است که در تمامی افراد این تیغه بینی تا حدی انحراف دارد و به عبارت دیگر سپتوم بدون هیچگونه انحرافی وجود ندارد و در اکثریت افراد با بررسی دقیق متوجه خواهیم شد که مقداری انحراف سپتوم بینی جزئی وجود دارد ولی این انحراف بینی جزئی دلیلی بر انجام جراحی انحراف بینی نیست مهم این است که آیا این انحراف بینی برای بیمار مشکلی خصوصاً از لحاظ تنفسی ایجاد نموده است یا خیر. در صورتی که انحراف بینی شخصی را دچار مشکلات تنفسی نموده باشد می‌توان با جراحی انحراف بینی،‌ مشکل را تصحیح نمود. لازم به ذکر است که اگر جراحی فقط به قصد اصلاح انحراف تیغه بینی انجام شود،‌ انحراف تیغه بینی رفع شده و تنفس بیمار بهبود میابدولی تغییر در شکل ظاهری بینی ایجاد نخواهد شد و جزو جراحی‌های زیبایی به حساب نخواهد آمد.
نوع دیگری از انحراف بینی انحرافی است که ظاهر بینی را هم درگیر کرده و به آن deviated Nose یا همان بینی کج می‌گویند که با جراحی بینی به سادگی قابل برطرف شدن میباشد. این کجی ظاهری بینی می‌تواند همراه با کجی تیغه باشد و یا فقط محدود به کجی در استخوان‌های بینی باشد. جهت اصلاح کجی ظاهری بینی نیاز به انجام جراحی زیبایی وجود دارد که در حین عمل جراحی انحراف تیغة بینی هم در صورتی که وجود داشته باشد. اصلاح می‌گردد .
یکی از علایق دکتر قارونی که مدتها روی آن مطالعه نموده اند جراحی و روشهای اصلاح بینی های به اصطلاح کج میباشد و ایشان پایان نامه خود در دوره تخصصی گوش و حلق و بینی را به این موضوع اختصاص دادند و با مطالعه بیمارانی که در دوران کودکی و سنین رشد دچار ضربه بینی شده بودند و آثار آن ضربه در بزرگسالی راه حل های جدید و نوینی در اصلاح بینی های دارای کجی ظاهری ارائه نمودند که مورد توجه و استقبال کنگره های معتبر داخلی و خارجی قرار گرفت و ایشان در کنگره بین المللی گوش و حلق و بینی در سال 2013 در این مورد سخنرانی کردند.
تا به حال بیماران بسیاری از این دست با انحراف تیغه بینی چه انحراف داخلی و چه کجی ظاهری توسط ایشان جراحی شده اند و حتی جراحی پلک موفق زیادی داشته اند و به نتایج دلخواه دست یافته اند .

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *