آیا پس از عمل جراحی زیبایی بینی ، بینی من اید‌ه‌آل خواهد شد؟

این سؤالی است که خیلی از بیماران کاندید عمل جراحی بینی از دکتر قارونی می‌پرسند، پاسخ به این سؤال مستلزم بررسی پارامترهای مختلفی است.

  1. نوع پوست
  2. میزان مشکلات بینی در حال حاضر
  3. توقعات بیمار از جراحی زیبایی بینی
  4. ساختار باقی صورت مثل چشم، گونه، چانه و …

در ابتدا باید بررسی نمود که فرد مراجعه کننده که درخواست عمل زیبایی بینی دارد توقعاتش از جراحی چیست و چه هدفی را دنبال می نماید . توقعات غیرمنطقی باعث می شود مراجعه کننده جهت جراحی بینی به هیچ عنوان پس از عمل راضی نباشد .
پس از عمل جراحی زیبایی بینی ،فقط بینی شما زیبا تر از قبل خواهد شد و ما بقی اجزا صورت شما تغییری نمی کنند . چشم و لب و دهان و فک و شما تغییری نخواهند داشت البته گونه تا حدودی برجسته تر بنظر خواهد آمد توجه کنید گونه بزرگتر نمیشود ولی چون بینی کوچکتر شده است گونه برجسته تر دیده خواهد شد. اگر می خواهید پس از عمل جراحی زیبایی بینی زیباترین فرد در خانواده،فامیل،دوستان یا دانشگاه شوید بدانید که این امری غیر ممکن است. پس به این نتیجه می رسیم که توقعات باید منطقی باشد.اگر درک درستی از جراحی و خواسته هایتان داشته باشید و منطقی به جراحی بنگرید پس از عمل جراحی زیبایی بینی خود راضی خواهید بود در غیر این صورت بهتر است از انجام عمل جراحی بینی صرف نظر نمایید.
یکی دیگر از مسایل مهمی که می بایست بیمار به آن توجه داشته باشد نوع پوست روی بینی است در واقع افرادی که دارای پوست بسیار ضخیم روی بینی هستند باید بدانند که با انجام جراحی بینی زیباتر خواهند شد ولی تغییراتی که در این افرادایجاد می شود کمتر از افرادی است که پوست پوشاننده بینی آنها نازک تر است.
هدف از جراحی زیبایی بینی بهتر کردن وضعیت ظاهری و تنفسی بینی نسبت به قبل از عمل جراحی است و بینی شما پس از عمل جراحی زیبایی بینی ، ظاهر بهتری خواهد داشت و بسیار بسیار زیباتر بنظر خواهد رسید ولی اگر توقع دارید بهترین بینی دنیا و بی‌نقص‌ ترین را پس از عمل جراحی بینی داشته باشید به آن نخواهید رسید.
زیبایی یک مقوله نسبی است یعنی نسبت به قبل از عمل بینی زیباتر خواهید شد ولی زیبایی مطلق وجود ندارد . مورد دیگری که باید حتما توجه داشته باشید این نکته است که صورت انسان به صورت کامل قرینه نیست و با بررسی دقیق متوجه میشوید که یک چشم از دیگری بزرگتر است یا بالاتر قرار گرفته است و … پس از جراحی بینی هم نبایدانتظار قرینه بودن کامل دو طرف بینی را داشته باشید . البته این موضوع به هیچ عنوان به چشم نخواهد آمد اما اگر بیمار پس از جراحی روزی چندین ساعت در آینه نگاه کند و روزانه صد ها عکس از زوایای مختلف از خودش بگیرد و سپس با ذره بین به بررسی آنها بپردازد مسلما غیر قرینگی هایی بسیار جزیی که در نگاه دیده نمی شوند پیدا خواهد کرد.

دکتر قارونیمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر قارونی

دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *