طول بینی
2016-02-08
نمایش همه

متهم اصلی پوست بینی

جراحی بینی مانند تعمیر موتور یک ماشین می‌باشد برای تعمیر موتور باید ابتدا کاپوت ماشین را بالا داد تا دید به موتور داشته باشیم و تعمیرات را انجام دهیم. جهت جراحی بینی هم باید ابتدا پوست را بالا  بدهیم و سپس تعمیرات لازمه را روی قسمتهای استخوانی و غضروفی بینی انجام دهیم تا به شکل و ظاهر زیباتری برسیم. پس از پایان عمل جراحی زیبایی بینی پوست مجدداً به جای خود برمی‌گردد و بخیه می‌شود. تغییراتی که روی پوست بینی داده می‌شود بسیار اندک و فقط در محدوده سوراخهای بینی است که در صورت نیاز به کوچکتر نمودن سوراخهای بینی، در انتهای عمل جراحی زیبایی بینی انجام می‌گیرد. پس همانطور که توضیح داده شد، جراح قادر به تغییر شکل استخوان و غضروف بینی می‌باشد ولی قادر به تغییر نوع و شکل پوست پوشاننده روی بینی نیست.

پوست بینی

عامل تعیین کننده نتیجه جراحی و میزان بهبودی و پیشرفت پس از جراحی رابطه مستقیم با نوع پوست بینی و ضخامت آن دارد. در نژاد ما ایرانی‌ها اغلب ضخامت پوست از افراد غربی بیشتر است. اگر ضخامت پوست زیاد باشد اصطلاحاً‌ و به غلط به آن بینی گوشی می‌گویند.
البته در هنگام عمل جراحی زیبایی بینی می‌توان به میزان خیلی خیلی کمی از ضخامت پوست کم کرد. در واقع حین جراحی، جراح می‌تواند مقداری از میزان بافت چربی زیر پوست را بردارد البته این کار می‌یابد با احتیاط  انجام شود تا آسیب به عروق خون رساننده به پوست وارد نشود.
در بینی‌هایی با پوست کلفت‌تر و ضخیم‌تر از حد طبیعی، تغییراتی که در بافتهای غضروفی و عمدتاً در نوک بینی، انجام می‌شود برای اینکه دیده شوند باید  بتوانند از ورای این پوست ضخیم، به چشم بیاید و چون پوست ضخامت بالایی دارد، نمی‌توان انتظار نوک بینی بسیار کوچک و نیز در این موارد داشت.
نکته مهمی که همه بیماران قبل از عمل جراحی زیبایی بینی باید حتماً مدنظر داشته باشند، نوع پوست روی بینی است، آگاهی داشتن از این موضوع سبب می‌شود بیمار توقعات و انتظارات غیرمنطقی را کنار بگذارد و تقریباً ‌از نتیجه عمل جراحی باخبر باشد، مقدار زیادی از نارضایتی‌ها و ناراحتی‌های پس از عمل جراحی زیبایی بینی به دلیل وجود توقعات و خواسته‌های غیرمنطقی قبل از عمل جراحی است و یکی از وظایف پزشک در جلسه مشاوره قبل از عمل جراحی نیز روشن نمودن این مسئله برای بیمار است. دکتر قارونی سعی می‌کند در تمام جلسات مشاوره خود صادقانه حقایق را برای بیمار آشکار نماید تا بیمار آگاهی‌هایی که لازم دارد کسب نماید و بتواند با ذهنی باز و به دور از احساسات، تصمیمی عقلانی جهت انجام یا عدم انجام عمل زیبایی بینی بگیرد .

دکتر قارونی
دکتر قارونی
دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

Notice: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home2/drgharoo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4809

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *