عمل جراحی زیبایی بینی در افراد مبتلا به آلرژی یا سینوزیت
2016-02-19
جراحی ترمیمی بینی
2016-02-21
نمایش همه

شکستگی بینی

ضربه شدید به بینی می‌تواند باعث ایجاد شکستگی در ساختارهای غضروفی یا استخوانی شود. جهت جلوگیری از بدشکلی و اختلالات تنفسی باید حداکثر ظرف ۱۴-۱۰ روز از ضربه وارد شده به بینی اقدام به جا اندازی بینی کرد و پس از گذشت این زمان دیگر با جا اندازی بینی قادر به اصلاح ایرادات حاصله نخواهیم بود. پس از وارد شدن ضربه به بینی و در صورت تایید تشخیص شکستگی بینی توسط پزشک باید تا چند روز از کمپرس سرد روی بینی استفاده کنید تا تورم حاصل از ضربه و شکستگی بینی از بین برود و فروکش کند و پس از آن جهت جا اندازی شکستگی بینی اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که تمام این مراحل نباید بیشتر از ۱۰ تا ۱۴ روز طول بکشد زیرا زمان بیشتر باعث می شود استخوان در جای نادرست جوش بخورد که دیگر با عمل جراحی جا اندازی قابل اصلاح نخواهد بود.

شکستگی بینی

جهت درمان شکستگی بینی در زمان طلایی ذکر شده می بایست به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید. جا اندازی را می توان با بی حسی موضعی در مطب و یا در اتاق عمل با بی هوشی انجام داد که بنا به درخواست بیمار انجام می شود ولی در کودکان بهتر است این کار در اتاق عمل صورت گیرد تا کودک دردی متحمل نشود. نکته بسیار مهم تجمع خون در تیغه میانی بینی پس از ضربه به بینی است در این موارد پس از ضربه به بینی تیغه بینی دچار خونریزی زیر مخاطی می شود و این تجمع خون در تیغه بینی در صورت عدم درمان صحیح و به موقع می تواند باعث خوردگی و از بین رفتن تیغه میانی بینی بشود که این موضوع در کودکان میتواند سبب بد شکلی ظاهری شدید و ایجاد بینی فرورفته که به آن بینی زینی شکل می گویند بشود و در بزرگسالان هم باعث سوراخ شدن تیغه وسط بینی می شود که می تواند باعث مشکلات تنفسی شود پس به یاد داشته باشید معاینه دقیق توسط پزشک متخصص پس از ضربه به بینی ضروری است.

پس از گذشت این زمان طلایی فقط با عمل جراحی سپتورینوپلاستی که در واقع همان جراحی انحراف بینی و زیبایی به صورت همزمان است باید ایرادات ایجاد شده را اصلاح نمود.

بارها شده که بیماران مراجعه می‌نمایند و ذکر می‌کنند که یکسال قبل ضربه بینی و شکستگی بینی داشته‌اند و در حال حاضر تقاضای اصلاح آنرا دارند در این موارد فقط و فقط با انجام عمل زیبایی بینی می‌توان مشکلات ایجاد شده را رفع نمود.

دکتر قارونی
دکتر قارونی
دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *