نظرات کارشناسانه دوستان و اقوام پس از عمل جراحی زیبایی بینی!!!!
2016-02-22
اعمالی که می‌توان آن‌ها را با عمل جراحی بینی به صورت همزمان انجام داد
2016-02-24
نمایش همه

تزریق آمپول به بینی جهت کاهش ورم پس از عمل جراحی زیبایی بینی

پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی و گذشت حدود ۳-۲ هفته از زمان جراحی در صورت وجود تورم موضعی در مناطقی از بینی که به صورت یکپارچه با مابقی بینی کاهش نیافته باشد. نحوه کاهش ورم بینی پس از عمل اینگونه است که می‌توان از تزریق موضعی یک نوع خاص از آمپول کورتون بنام تریامسینولون در بینی، استفاده کرد که باعث کاهش موضعی تورم می‌شود.
باید توجه داشته باشید تزریق این آمپول یک کار تخصصی است و می‌بایست توسط جراح بینی شما انجام شود زیرا در صورت تزریق نادرست عوارضی مثل تغییر رنگ و نازک شدن بیش از حد پوست ایجاد می‌شود.
با نظر جراح زیبایی بینی خود می‌توانید این تزریق را تا چند بار با فواصل هفتگی یا ۲ هفته یکبار، انجام دهید و شاهد کاهش ورم بینی پس از عمل خود باشید.

کاهش ورم بینی پس از عمل

در هنگام انجام عمل جراحی زیبایی بینی پوست روی بینی از ساختمان های استخوانی و غضروفی جدا می شود و به سمت بالا رانده می شود تا جراح بتواند تغییرات مورد نظر خود را در بینی انجام دهد . این کار سبب ایجاد تورم در پوست می شود این تورم با توجه به ضخامت پوست در افراد مختلف در طی زمانی بین شش ماه تا دو سال از بین میرود. در بیشتر بیماران تورم به صورت کلی در پوست ایجاد شده و کم کم به صورت کلی کاهش می یابد ولی در تعداد کمی از افراد یک قسمت از بینی دچار تورم موضعی می شود و تورم آن نقطه به صورت هم زمان با بقیه قسمت های بینی کاهش نمی یابد ودر این موارد می توان از تزریق آمپول تریامسینولون استفاده کرد تا بتوان تورم آن منطقه را نیز از بین برد و کاهش داد. همانطور که ذکر شد تزریق آمپول بینی تریامسینولون در مواردی کاربرد دارد که تورم موضعی وجود داشته باشد نه زمانی که کل بینی تورم دارد. در واقع برای از بین بردن تورم کل بینی نمی توان از تریامسینولون استفاده کرد و فقط تورم های موضعی با تزریق آمپول بر طرف می شوند البته شاید احتیاج به چندین تزریق در محل تورم موضعی وجود داشته باشد. که میتوان هر هفته یا هر دو هفته یکبار از آن استفاده کرد.
گاها مشاهده می شود بیماران پس از انجام جراحی زیبایی بینی و گذشت تنها چند هفته از جراحی درخواست تزریق آمپول به بینی جهت کاهش ورم بینی پس از عمل را می کنند و دلیل آنها برای انجام این کار اینست که یکی از اقوام و دوستان آنها نیز جراحی داشته و پس از جراحی بینی با تزریق آمپول به بینی کلا تورم بینی اش از بین رفته است و به همین دلیل آنها هم خواستار تزریق بینی هستند. که این تفکر اشتباه است و تصمیم گیری جهت تزریق آمپول با جراح شماست نه دوستان و اقوام شما.

دکتر قارونی
دکتر قارونی
دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

Notice: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home2/drgharoo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4809

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *