میزان موفقیت عمل جراحی
2016-02-15
مطب‌گردی قبل از انجام جراحی زیبایی بینی
2016-02-17
نمایش همه

آینه به دستی پس از عمل جراحی زیبایی بینی

کنجکاوی پس از جراحی بینی بسیار شایع است و بارها و بارها دیده شده که تنها بعد از گذشت ۴ ساعت از جراحی بیمار که هنوز حتی از بیمارستان مرخص نشده و به منزل برنگشته است شروع به بررسی و تفحص در مورد شکل بینی و سوراخ های آن می کند و در اکثریت موارد این بررسی باعث ایجاد ناراحتی در بیمار می شود زیرا به علت تورم شدید بینی بعد از جراحی شکلی که بیمار از بینی خود مشاهده می کند شکل اصلی و واقعی بینی نیست و احتیاج به زمان دارد تا تورم کاهش یافته و بینی شکل اصلی خود را به دست بیاورد و به اصطلاح جا بیفتد. بعد از برداشته شدن گچ روی بینی بعد از گذشت هفت تا ده روز توسط پزشک و چسب زدن به بینی مجدد بیمار در جلوی آینه می ایستد و در طول شبانه روز آینه را از خود دور نمی کند این کار هیچ گونه فایده ای ندارد بلکه باعث می شود بیمار با بها دادن بیش از حد و بی دلیل به مشکلات ظاهری بینی که با گذشت زمان بهتر خواهند شد دچار اضطراب و استرس بی مورد و حتی گاها افسردگی شود.

کنجکاوی پس از جراحی بینی

این نکته مهم را همیشه به یاد داشته باشید :

برای بررسی بینی و اظهار نظر راجع به عمل جراحی انجام شده باید ۶ ماه تا ۲ سال از زمان عمل جراحی زیبایی بینی گذشته باشد و کنجکاوی پس از جراحی بینی را باید کنار بگذارید.
هدف از جراحی زیبایی بینی بهتر شدن ظاهر بینی است نه ایده آل یا بهترین شدن. در واقع با انجام جراحی بینی شما شکل ظاهری زیباتر و مقبول تری پیدا خواهد کرد ولی به هیچ عنوان بی نقص نخواهد شد و با بررسی موشکافانه روزانه و ۲۴ ساعته مسلما شما می توانید غیر قرینگی هایی که در حالت عادی به چشم نمی آیند را پیدا کنید که این کار فقط و فقط باعث ایجاد دل زدگی و یا حتی ایجاد افسردگی در بیمار شود. در برخی از موارد متاسفانه اظهار نظرهای بی جا و گاها مغرضانه اطرافیان هم باعث بیشتر شدن نگرانی های بیمار می شود.
سعی کنید میزان بهتر شدن و زیبا تر شدن بینی خود نسبت به قبل از عمل زیبایی را در نظر بگیرید و در مراجعه به پزشک جراحتان مشکلاتی که در ذهن دارید را با وی در میان بگذارید. با این کار پزشک از نگرانی های شما با خبر می شود و می تواند با توضیحاتی که به شما می دهد نگرانی های شما را کم کرده و از بین ببرد. پس سعی کنید به جای اینکه غصه بخورید با پزشکتان مشورت نمایید و به توضیحاتی که جراحتان می دهد اطمینان نمایید.

دکتر قارونی
دکتر قارونی
دکتر علی قارونی متخصص گوش وحلق وبینی و جراحی پلاستیک صورت میباشند.ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده اند.ودر حال حاضربیشترین تمرکز خود را معطوف به انجام جراحی های زیبایی بینی وصورت نموده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *